5 prostych sposobów na usprawnienie Domu i ogrodu - przepis na piękny dom i ogród - Poradnik

W domu należy zadbać o odpowiednie rozłożenie kanap, foteli i stołów, tak aby łatwo było poruszać się po pomieszczeniach Ogromne znaczenie ma też umiejscowienie źródeł światła, które powinny dostarczać odpowiednią ilość światła do każdego kawałka pokoju

Dom i ogród

1) Przemyśl swój rozkład mebli

Aby uczynić swój dom i ogród bardziej funkcjonalnym, warto zastanowić się nad ustawieniem mebli. W domu należy zadbać o odpowiednie rozłożenie kanap, foteli i stołów, tak aby łatwo było poruszać się po pomieszczeniach. Ogromne znaczenie ma też umiejscowienie źródeł światła, które powinny dostarczać odpowiednią ilość światła do każdego kawałka pokoju. W ogrodzie natomiast warto pomyśleć o tym, gdzie umieścić meble na tarasie, aby można było odpocząć w cieniu drzew lub wietrze. Postawienie altanki lub huśtawki to doskonały sposób na stworzenie przytulnego miejsca na relaks w ogrodzie.

2) Zmień kolor ścian

Kolor ścian wpływa na nastrój w danym pomieszczeniu. Dlatego też, jeśli chcesz odmienić swoje dom i ogród, warto zmienić kolor ścian. Zastosowanie jasnych odcieni powiększy wizualnie pomieszczenia i skutecznie rozjaśni je. Natomiast ciemniejsze barwy wprowadzą do pokoju wieczorne ciepło i przytulność. Na zewnątrz domu warto pomyśleć o kolorze elewacji, który podkreśli architekturę budynku. Warto też zastanowić się nad kolorowymi balustradami, które będą pasować do barwy domu.

3) Stwórz przyjazne miejsce dla roślin

Jednym z najprostszych sposobów na usprawnienie domu i ogród jest zastosowanie roślin. Otaczające nas zieleń wprowadza pozytywną energię do naszych pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych. W mieszkaniu warto stworzyć ziołowy ogródek, który oprócz estetyki będzie służył dla przyprawiania potraw. Natomiast w ogródku warto założyć kwiatowe rabaty, którymi będziesz mógł cieszyć się przez całe lato. Wszystkie rośliny wymagają odpowiedniej pielęgnacji, dlatego przed ich zastosowaniem warto zaplanować, jakie rośliny i w jakim miejscu się znaleźć.


https://domiogrod.org.pl/